Miejskie Igrzyska młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej dziewcząt

2017-04-12

10 kwietnia 2017 roku na boisku sportowym Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie zostały rozegrane Miejskie Igrzyska młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej dziewcząt. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 8 poszły w ślady swoich starszych koleżanek z Gimnazjum nr 3 i również zostały najlepszym zespołem tej rywalizacji.

Poczatek zawodów nie zapowiadał końcowego sukcesu. W pierwszych swych meczach dziewczęta SP 8 zremisowały z SP 5 - 1: 1, a drugi z faworytów SP 6 zwyciężyło SP 11 - 4: 0. Kolejne mecze rozwiały nadzieje pozostałych zespołów na zwycięstwo w tym turnieju. SP 8 zwyciężyło faworyta rozgrywek SP 6 - 2:0 oraz SP 11 - 4:0. Pozostałe mecze kończyły się wynikami remisowymi.

Kolejność końcowa zawodów:

I m.  Szkoła Podstawowa nr 8    7 pkt

II m. Szkoła Podstawowa nr 6    4 pkt

III m. Szkoła Podstawowa nr 5    3 pkt

IV m. Szkoła Podstawowa nr 11  1 pkt

Zespół Szkoły Podstawowej nr 8 zagrał w składzie: Mordas Nikola, Goszczyńska Angelika- bramkarki, Bonarowska Malwina, Dowgan Weronika, Kołodziejska Nikola, Kupferschmidt Wiktoria, Malek Melania, Reszka Kamila, Szatkowska Patrycja.

Opiekun zespołu: Grzegorz Janiszewski