Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”

2017-04-10

5 kwietnia w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie odbył się Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” – eliminacje miejskie. Naszą szkołę reprezentowała najliczniejsza grupa uczniów: Maja Boike, Agata Grubba i Klaudia Szulta z 0c, Ania Łaga z Ib, siostry Agatka i Natalka Czoske z 3g, Alicja Kurowska i Nadia Mordas z 4b, Aleksandra Jankowska z VIb oraz Aleksandra Pilarska z 1e gimnazjum. Decyzją jury otrzymaliśmy zaszczytne nagrody!

Kategoria klas I-III

• I miejsce Agata Czoska
  • II miejsce Natalia Czoska
Kategoria klas IV – VI
  • I miejsce Aleksandra Jankowska
  • II miejsce Nadia Mordas
Kategoria klas gimnazjum
  • I miejsce Aleksandra Pilarska
Wszystkie laureatki tego konkursu będą reprezentowały naszą szkołę i miasto już niedługo w eliminacjach powiatowych. Słowa uznania należą się również wszystkim tym, którzy po raz pierwszy wzięli udział w konkursie i zdobywają doświadczenia. Grupę przedszkolną przygotowała pani Magdalena Zidikis. Baro fejn!!!!!!!!!!!!!!!!