MARZEC. Z życia świetlicy...

2017-03-29

W marcu jak w garncu, a w świetlicy wyśmienicie.

Wszystkie Panie tulipany otrzymały, które dzieci własnoręcznie wykonały !

Przedwiośnie, Przedwiośnie każdy kwiatek pięknie rośnie.

W ogrodników się bawiliśmy i rzeżuchę zasadziliśmy.

Świetlicę zamieniliśmy w Akademię Pana Kleksa i cały tydzień prowadziliśmy lekcje według Ambrożego Kleksa. Była lekcja kleksografii, ortografii i geografii. A w dzień cukiernika zajadaliśmy pyszną watę cukrową i upieczone samodzielnie ciastka. Dzieci zbierały piegi za wszystkie wykonane zadania. Na koniec każdy uczeń Akademii otrzymał dyplom ukończenia szkoły oraz „złoty pieg”.

W następnym tygodniu poznaliśmy formę pracy plastycznej decupage. Zdobiliśmy doniczki, po czym zasialiśmy w nich owies wielkanocny.

Pierwszego dnia wiosny wyszliśmy wszyscy na plac zabaw. W świetlicy pojawiły się również owady, pszczoły, biedronki, które przyozdobiły gaiczek zielony.