Międzynarodowy Dzień Ziemi w Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie

2016-05-23

Od 12 kwietnia do 22 kwietnia 2016 r. w szkole odbyły się dwa konkursy: plastyczny i fotograficzny, które były skierowane do uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjum. Konkurs plastyczny pt. „Dbam o czyste powietrze” polegał na wykonaniu pracy techniką dowolną, w formacie A3 lub A2, natomiast w konkursie fotograficznym pt. „Zanieczyszczenia wokół nas” zadaniem było wykonanie fotografii lub kolażu fotografii w formacie A4.

Podczas oceny prac uwagę zwracano na pomysłowość, jakość wykonania, samodzielność oraz ilość włożonej pracy.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

• I miejsce – Dominika Patelczyk VI A
  • II miejsce – Julia Adrian VI C
  • III miejsce – Milena Matusewicz VI C
Wyróżnienia:
  • Wiktoria Rębelińska VI C
  • Alicja Figlon IV A

• I miejsce – Martyna Labuda I A
  • II miejsce – Agnieszka Uzdrowska III B
  • III miejsce – Małgorzata Zielińska I A
Wyróżnienia:
  • Emilia Klejdysz I D
  • Sandra Schüttenberg IA

Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w konkursie, natomiast wyróżnieni uczniowie otrzymali również nagrody książkowe.

Nagrodzone prace można obejrzeć na pierwszym piętrze przy stołówce szkolnej.

Ponadto pięć klas czwartych udało się na sprzątanie terenu szkoły i jej otoczenia. Bardzo dokładnie przeczesywali trawniki w poszukiwaniu śmieci i z radością umieszczali je w workach.

Organizatorzy: Dominika Dąbrowska, Patrycja Paczoch, Maria Zybała