KOSZYKARZE z SP 8 W WEJHEROWIE Z TRZECIM MIEJSCEM W WOJEWÓDZTWIE

2016-05-12

Młodzi koszykarze ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie zajęli III miejsce w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej -  Energa Basket Cup 2016, który we wtorek 10 maja odbył się w Zespole Szkół Sportowych w Gdyni.

Sześć zespołów występujących w ścisłym finale zawodów, które objęły wszystkie szkoły podstawowe w województwie pomorskim zostało podzielonych na dwie trzyzespołowe grupy. Wejherowianie trafili na drużyny z SP 10 Słupsk i SP 1 ze Starogardu Gdańskiego. Po zwycięstwie na Starogardem (45:16) przyszła porażka z zespołem ze Słupska (19:32). Zmagania grupowe nasi koszykarze zakończyli na drugim miejscu, które uprawniało do gry o brązowy medal. W meczu o trzecie miejsce ze Sportową Szkołą Podstawową nr 14 z Gdyni cała drużyna stanęła na wysokości zadania, podjęła walkę i po niesamowitej końcówce meczu wygrała 39:37. Warto dodać, że wszystkie zespoły występujące w Finale wojewódzkim Energa Basket Cup 2016 to jednocześnie drużyny występujące w rozgrywkach ligowych Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Poziom zawodów był zatem bardzo wysoki i każdy mecz wymagał ogromnego wysiłku.

„Bardzo się cieszę z trzeciego miejsca chłopców z naszej SP 8. Gratuluję moim podopiecznym wysokiego miejsca w rozgrywkach szkolnych, szczególnie, że było ono wyszarpane na parkiecie gospodarza zawodów. Determinacja, zaangażowanie w obronie, „gorące serce” i  „zimna głowa” to klucze do sukcesu w każdych zawodach sportowych. Tutaj wszystko było na miejscu i stąd ten sukces” - to opinia trenera Kordiana Zabrockiego.

Skład zespołu koszykarzy SP 8 w Wejherowie:

Piotrek Bielawa, Bartek Bonarowski, Szymon Grabski, Kacper Iterman, Piotrek Krzebietke, Leonard Łęgowski, Robert Milczewski, Maksymilian Mitroszonek, Szymon Nowicki, Adrian Popławski, Łukasz Sznajder, Cezary Zabrocki.