NAUKA PIERWSZEJ POMOCY JUŻ OD NAJWCZEŚNIEJSZYCH LAT!

2016-01-26

Niedawno w naszej szkole odbyło się krótkie szkolenie uczniów z klasy 2e i 2a integracyjnej z zakresu pierwszej pomocy, zorganizowane przez uczennice działające w szkolnym kole PCK.

Zajęcia miały na celu przede wszystkim uwrażliwienie dzieci na krzywdę i wyrobienia w nich nawyku udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty miały formę nauki przez zabawę, uczniowie uczyli się opatrywania ran, bandażowania, unieruchamiania złamanych kończyn i oceny oddechu u poszkodowanego. Utrwalanie tej wiedzy od najmłodszych lat spowoduje, że w przyszłości nasi uczniowie nie będą obojętnie przechodzić obok osób potrzebujących pomocy.

Dziękuję uczennicom klasy III B gimnazjum!

Kalina Olszewska