Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683. Od Obertyna do Wiednia

2015-12-17

15 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku odbył się etap rejonowy XXI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683. Od Obertyna do Wiednia”. Wzięło w nim udział czworo uczniów naszej szkoły (jeden uczeń ze szkoły podstawowej oraz troje z gimnazjum).

Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 22 marca 2016 r., awansował uczeń szkoły podstawowej – Jan Pisała z klasy V b.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a naszemu Mistrzowi życzymy niezmiennego zapału w dalszym zdobywaniu wiedzy na temat losów polskiej armii w epoce ostatnich Jagiellonów oraz najświetniejszych latach Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Jasiu - życzymy Ci powodzenia podczas kolejnego etapu Konkursu!

Szkolny koordynator konkursu, Edyta Bryc