Klasa Va i Vd poznaje tajemnice Morza Bałtyckiego

2015-12-11

1 grudnia uczniowie klasy Va i Vd brali udział w zajęciach „Fauna i flora Bałtyku” w Akwarium w Gdyni. Byli uczestnikami wykładu oraz zajęć w laboratorium z użyciem binokularów i lup. Uczniowie zaznajomili się z charakterystyką Morza Bałtyckiego, warunkami fizyczno - chemicznymi oraz fauną i florą zbiornika. Podczas wykładu poznali podstawowe pojęcia ekologiczne, a w laboratorium usystematyzowali poznane zagadnienia. Kolejnym etapem było zwiedzanie ekspozycji w  Akwarium Gdyńskim.