Mistrz matematyki

2015-10-22

Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV SP w roku szkolnym 2015/2016

1.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV szkoły podstawowej. Odbędzie się 9 listopada 2015 roku o godz. 14.05 w sali 310. Rozwiązywanie zadań z zakresu materiału klasy IV będzie trwało 45 minut.

Chętnych prosimy o zgłoszenie się do nauczyciela matematyki do dnia 30 października 2015 roku.

2.Cele konkursu:

• Popularyzowanie matematyki wśród uczniów.
  • Rozwijanie zainteresowań matematycznych.
  • Propagowanie logicznego myślenia.
  • Promowanie uczniów uzdolnionych matematycznie.

Zachęcamy uczniów lubiących logiczne myślenie do udziału w szkolnym konkursie. Na zwycięzców czekają drobne nagrody. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Organizatorzy: p.Krystyna Czaplińska i p.Dagmara Kupska

Jako rozgrzewkę proponujemy rozwiązanie 12 zadań, które znajdują się w załączniku poniżej.

Do pobrania: