Baśnie, bajki i legendy kaszubskie …

2015-09-23

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego 19 września w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie uczniowie języka kaszubskiego wzięli udział w różnorodnych formach aktywności.

Oglądali spektakl teatralny „Bajki kaszubskie”. Brali udział w grach terenowych. Młodsze dzieci szukały krôsniãt, czyli krasnoludków w środku pałacu i na zewnątrz. Starsi uczniowie wyruszyli na spacer po mieście, aby odszukać odpowiedzi na pytania przygotowane przez organizatora. Wszyscy wzięli udział w warsztatach plastycznych, gdzie pod kierunkiem plastyków malowali ilustracje do bajek i legend kaszubskich. Nie zabrakło również kaszubskiej kuchni. Wypieki pań w kaszubskich strojach cieszyły się dużym uznaniem dzieci. A literatura kaszubska okazała się dziedzictwem, które warto poznawać !