Wesoła Ósemka

ul. Nanicka 22,
84-200 Wejherowo,
tel.: 58 672 17 15

Zdolnych motywować, słabszych inspirować, sportowców kreować, wszystkich integrować.

Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno - społeczne

Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno - społeczne to specjalistyczne zajęcia ukierunkowane na eliminowanie lub na zmniejszenie poziomu zaburzeń zachowania u dzieci i młodzieży. Są formą pomocy adresowaną do dzieci i młodych ludzi w okresie dorastania, borykających się z problemami osobistymi i trudnościami życiowymi.

Adresatami są do dzieci: z zaburzeniami zachowania, nadpobudliwością, agresją, zahamowaniem, niską samooceną, nieśmiałych, mających problemy szkolne wynikające z parcjalnych deficytów bądź z zaniedbania środowiska.

Celem spotkań jest korygowanie funkcjonowania dzieci i eliminowanie zaburzeń zachowania oraz wspieranie dzieci w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach życiowych.

Podczas zajęć poruszane są zagadnienia istotne dla określonej grupy wiekowej tj. konflikty i sposoby konstruktywnego ich rozwiązania, asertywność, samoocena i budowanie pozytywnego obrazu siebie, uczucia, emocje, empatia, złość, agresja, przemoc, uzależnienia.

Zajęcia stanowią integralną część systemu wychowawczego szkoły.

Komunikat

Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

[x] ZAMKNIJ